Po olbrzymim sukcesie trasy „IRA 35-lecie” i wielu wyprzedanych koncertach zespół zapowiedział powrót do klubu Wiatrak.
IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.
Ponad trzy dekady aktywności scenicznej, 12 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego – to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery formacji IRA, która od ponad trzydziestu pięciu lat zajmuje czołowe miejsce na polskich listach przebojów.
Niesamowita atmosfera, niepowtarzalne brzmienie i ogromna energia sceniczna powoduje że Ich koncerty przyciągają rzesze fanów.
Data:
sobota, 16.12.2023, 20:00
Wykonawca / Organizator:
IRA
Lokalizacja:
Zabrze – Klub CK Wiatrak
ul. Wolności 395
41-806 Zabrze
Bilety:
Bilety od - 103 PLN