sobota, 22.01.2022

Noc Muzeów w Katowicach i na Śląsku | 2021

Noc Muzeów 2021 w Katowicach i na Śląsku

Noc Muzeów w Katowicach –  to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych. 


Tej nocy organizatorzy przygotowują wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Z roku na roku do Katowicka Noc Muzeów przybywa coraz to więcej turystów.  A liczne instytucje kulturalne prześcigają się pomysłach i organizacji atrakcjach dla zwiedzających.

W 2021 roku Noc Muzeum zaplanowana została na sobotę 15 maja 2021, już dziś można rezerwować sobie ten weekend w Katowicach!

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku – PIK.Katowice.pl gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich atrakcjach!

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.


Informację o planowanych wydarzeniach będziemy dodawać systematycznie.

Zobacz także

© 2019-2021 Punkt Informacji Kulturalnej - Katowice | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.